RAALTE – De rups komt dit jaar voor in heel de gemeente Raalte. Het aantal meldingen is dit jaar groter dan in de voorgaande jaren. Ditzelfde beeld is ook te zien in omliggende gemeenten als Ommen en Olst-Wijhe. Daarnaast komt de rups ook steeds meer voor in de Amerikaanse eik. Tot dit jaar was dit nauwelijks het geval.
Voorkom contact met de eikenprocessierups !
De brandharen van de rupsen kunnen leiden tot gezondheidsklachten. Het is belangrijk dat u uit de buurt van aangetaste eiken blijft en elk contact met de nesten en rupsen vermijdt. Ook in een oud nest kunnen nog brandharen zitten. Vermoedt u dat u in een gebied komt waar de eikenprocessierups voorkomt, zorg dan dat uw lichaam goed bedekt is en ga niet op de grond zitten.
Niet zelf bestrijden
Als u in uw eigen tuin of op uw eigen grondgebied te maken krijgt met de eikenprocessierups, probeer het nest dan niet zelf te bestrijden maar dit door een hiervoor gespecialiseerd bedrijf te laten uitvoeren.
Wat doet de gemeente Raalte?
De bestrijding wordt uitgevoerd door het wegzuigen van de nesten. Dit gebeurt alleen in prioritaire gebieden die liggen binnen de bebouwde kom. Het beleid , dat er op is gericht de overlast alleen in die gebieden te verminderen, is gebaseerd op de landelijke richtlijn van het Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I). U kunt kaarten waarop de prioritaire gebieden zijn aangegeven raadplegen op onze website www.raalte.nl.
