Omwonenden maken natuurlijke speelplaats De Enk Wijhe - Foto: Jasper Hutten
Foto: Jasper Hutten

Omwonenden maken natuurlijke speelplaats De Enk Wijhe

WIJHE – Aan de zuidkant van Wijhe, bij de Omloop aan het eind van de Enkweg, komt een natuurlijk speelterrein. Geen gewone speelplaats met schommels en wipkip, maar een terrein waar kinderen over boomstammen klauteren, van heuvels rollen en door een geheime tunnel kunnen kruipen.

Op zaterdag 2 en op zaterdag 9 juli 2011, gaan zo’n dertig omwonenden aan de slag om samen met enkele bedrijven, de gemeente Olst-Wijhe en ontwerper Cees Bakker uit Deventer dit natuurlijke speelterrein aan te leggen.

Voor de kinderen was op 1 juni jl. een speelmiddag georganiseerd waarbij ze kennis konden maken met natuurlijk spelen. Op die middag konden ouders of andere geïnteresseerden zich opgeven om mee te werken aan het realiseren van het plan. In totaal hebben bijna 30 vrijwilligers zich aangemeld. Dankzij de inzet van deze vrijwilligers, de bijdrage van enkele bedrijven en de inbreng van de gemeente gaat het lukken om met een beperkt budget alle ideeën – die ontwerper Cees Bakker inbracht – te realiseren. Zonder al deze inzet had het plan maar voor de helft uitgevoerd kunnen worden. Om met de beperkte middelen een zo mooi mogelijke speelplaats te maken, heeft de werkgroep ‘Spelen op de Enk’ samen met de gemeente en de ontwerper zorgvuldig gekeken hoe de plannen het voordeligst gerealiseerd kunnen worden. Vervolgens hebben zij buurtbewoners en bedrijven gevraagd te helpen. De werkgroep bestaat uit vier vaders van de Enkweg: Emiel Jansen, Hans Jansen, Roy Bult en Robert Wolters.

Niet alleen gemotiveerde buurtbewoners, maar ook bedrijven waren bereid te helpen. Er werd creatief meegedacht en er werden verschillende zaken kosteloos ter beschikking gesteld. Sallcon Werktalent, ondersteund door het Deventer Groenbedrijf, verzorgt het voorbereidende werk voor de vrijwilligersdagen en de afwerking naderhand. Dit doen ze in samenwerking met Jansen Wijhe bv die het grote grondwerk aanpakt en machines en materiaal beschikbaar stelt. Jansen Venneboer zorgt voor een mooie waterpomp, de autobedrijven Van Gurp en Kleine Schaars leveren autobanden waarvan een amfitheater wordt gebouwd. Deze autobanden worden gevuld met zand door een aantal jongeren van de scouting Olst-Wijhe.

De gemeente Olst-Wijhe heeft stenen, betonwaren, boomstammen en allerlei andere materiaal dat op de gemeentewerf ligt beschikbaar gesteld en de ontwerper heeft daar dankbaar gebruik van gemaakt door het in zijn plan op te nemen.

Op woensdag 20 juli wordt het nieuwe speelterrein door wethouder Ans Otterloo geopend om 15:30 uur. Alle kinderen, maar ook ouders, grootouders, buurtbewoners en andere geïnteresseerden zijn dan van harte welkom om de eerste natuurlijke speelplaats in de gemeente Olst-Wijhe te bekijken.

Artikel delen:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *