Infocentrum krijgt Koninklijk bezoek in Den Nul - Foto: PR
Foto: PR

Infocentrum krijgt Koninklijk bezoek in Den Nul

DENNUL – Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Margriet der Nederlanden en prof. mr. Pieter van Vollenhoven gaan donderdag 19 april 2012 het Infocentrum IJssel Den Nul officieel openen. 

Het Infocentrum IJssel Den Nul ligt naast natuurzwembad De Lange Kolk en nabij de Duursche Waarden. Het centrum is gericht op ontmoeting, informatie en educatie over natuur en cultuurhistorie en betreft een samenwerkingsproject tussen SallandWonen, Staatsbosbeheer, JP van den Bent stichting en Historische Vereniging ‘t Olster Erfgoed. Stichting Kulturhus Olst-Wijhe is verantwoordelijk voor de exploitatie en de programmering. Het project is mede mogelijk gemaakt door Europese, provinciale en gemeentelijke subsidie.

 

Het infocentrum wordt gebruikt voor het geven van informatie, rondleidingen en exposities over de flora en fauna langs de IJssel, toeristische activiteiten, cultuur en historie van de IJsselstreek, informatie over hoogstamfruit, etc. In het infocentrum zit een winkel en horecagedeelte. De horeca wordt verzorgd door JP van den Bent stichting, die dagbesteding aanbiedt aan mensen met een geestelijke beperking.

 

‘Waar natuur en cultuur samen stromen

In het Infocentrum IJssel Den Nul stromen informatie over natuur, water en cultuurhistorie bijeen. Bezoekers kunnen dit ontdekken en beleven door te voelen en laatjes te openen in de expositie, onderzoeken en knutselen in het seizoenslab en beleven in het gebied rondom het gebouw. In combinatie met de horecavoorziening in het Infocentrum en de naast gelegen zwemkolk heeft het Infocentrum alles in zich om het speerpunt ‘beleef de IJssel’ een extra impuls te geven.

 

Het Infocentrum IJssel is Den Nul is natuurlijk gelegen op een fantastische locatie langs de IJssel aan de rand van het natuurontwikkelingsgebied de Duursche Waarden. De tuin van het Infocentrum met boomgaard, waterspeelplaats en trekpontje sluiten aan op de wandelroutes in de waterrijke omgeving van de uiterwaarden langs de IJssel.

 

Het Infocentrum IJssel Den Nul is zeven dagen per week geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De dagelijkse begeleiding van de gasten is in handen van een zeventigtal vrijwilligers, voor het overgrote deel afkomstig uit de gemeente Olst-Wijhe, maar ook uit de regio ver daarbuiten. Zij zijn ingedeeld in drie verschillende groepen. De educatiegroep zorgt voor de organisatie en de begeleiding van de diverse educatieve activiteiten in het centrum; de gastvrouwen- en gastherengroep tekent voor de dagelijkse ontvangst en begeleiding van de bezoekers en dan is er nog een kleine groep die de tijdelijke exposities gaat regelen en het gebodene in het infocentrum aanpast aan de verschillende jaargetijden.

 

Ontstaan van het Infocentrum IJssel Den Nul

De plannen voor het infocentrum ontstonden jaren geleden. Staatsbosbeheer had een eigen infopunt aan de Zoogenbrink in Olst. Het merendeel van de vragen die ze kregen, ging echter over de Duursche Waarden. Staatsbosbeheer gaf dus aan liever daar een plek te willen hebben. Tegelijkertijd beschikte het Olster Erfgoed niet over een eigen ontvangstruimte. De leden daarvan wensten een punt waar ze mensen konden ontvangen om hen te vertellen over de cultuurhistorie van het gebied. Dat vormde het begin en nadat andere participanten zich hadden aangesloten heeft dat uiteindelijk tot het infocentrum geleid.

Openingsweekend: 21 en 22 april veel te zien en te doen

 

Beleef de IJssel: bezoek het Infocentrum IJssel Den Nul tijdens de publieksdagen op 21 en 22 april. De deuren van het centrum staan voor iedereen open om een kijkje te nemen naar de expositie, een film in de filmzaal, maar ook voor informatie van het Olster Erfgoed en Staatsbosbeheer, een aankoop in het winkeltje of het bezichtigen van de expositie over hoogstamfruit. En op 21 en 22 april is er nog veel meer te doen

Artikel delen:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *