Gevarieerd programma tijdens Pompdagen 2014 - Foto: PR
Foto: PR

Gevarieerd programma tijdens Pompdagen 2014

HEINO – Volle terrassen, gezellige markten, sportieve activiteiten en vele andere festiviteiten. Woensdag 20 augustus tot en met zondag 24 augustus is het weer feest in Heino! Deze 28e editie van de Pompdagen vindt plaats onder de hoede van een nieuwe voorzitter van Stichting Heija Heino. Heinoër Hans Egelie heeft het stokje overgenomen van Frans van Hees, die zich zes jaar lang hard heeft gemaakt voor de Pompdagen. Samen met vele vrijwiligers, jong en oud, heeft de stichting weer een gevarieerd programma neergezet. Een greep hieruit….

Kinderen kijken er het hele jaar naar uit. Woensdag 20 augustus gaat vanaf 14 uur de kermis van start. Bij Oortwijn is er de 60+ middag. En ’s avonds om 19.45 uur geven Hans Egelie en de burgemeester het officiële startsein van de Pompdagen in de Hof van Rakhorst. Dit keer op een ludieke manier, mét verrassingsact! Op woensdag gaat ook de Pompradio weer van start. Op pompdagen.nl/live luistert u naar muziek, interviews en praatprogramma’s met enthousiaste radiomakers, live vanaf de Pompdagen. Uiteraard zorgen de Heinose horeca ondernemers in Heino, De Baron, Buuffies, Marktzicht en Oortwijn alle avonden voor vertier.

Op donderdag is er tussen 11 en 17 uur de Donderse Markt met leuke kraampjes, een modeshow en live muziek. En ’s avonds is het tijd voor nog meer muziek. In de Hervormde kerk zijn om 19 uur de Oud Hollandse liederen terug. En in de Hof van Rakhorst schittert onder meer Ronny Ruysdael (de voormalig zanger van De Sjonnies) tijdens de Te Gekke Sterren Show.

Een straatbarbecue voor 24 personen, een nieuwe elektrische fiets, of een avondje mee met de band Bökkers? Het Erfhuus heeft weer leuke en ludieke kavels. Vanaf 12.30 uur kunt u ze bekijken, om vanaf 13.30 uur uw slag te slaan. Of kijkt u liever naar het Heino’s Spellencircuit, wat rond dezelfde tijd begint. Vanaf 15.30 uur is er weer de Grasdraverij, op het Pomppark aan de Molenweg 9. En in de avond is het rennen geblazen, met de Loop naar de Pomp en de kleurrijke stoelendans. Een feest om mee te doen, een feest om naar te kijken. Dan volgt er nog een rijk avondprogramma. Petit Mont Martre, live muziek bij de horeca en de Zandkunstenaar -bekend van televisie- bij de Hervormde Kerk. Kiest u maar!

Op zaterdag is het uiteraard weer tijd voor Daggie Old Heino. Met oude vertrouwde elementen, zoals kraampjes, oude ambachten en straatorkesten. Maar ook met een geheel vernieuwde Melkstraat, waar de koe in de belangstelling staat. Ook voor een breed spectrum van muziek moet u beslist een bezoek brengen aan de kom van het dorp. Van Gregoriaanse gezangen tot smartlappen. En van het Korenfestival tot de maffe band Plork en de aannemers. Gegarandeerd een spektakel!

Oude auto’s, tractors, motoren en andere bijzondere voertuigen vertrekken zondagochtend vanaf camping Heino. De Pomptoertocht is al jaren een begrip tijdens de Pompdagen. Nieuw dit jaar is de Kermiskoers, een zogenaamde dikke bandenfietswedstrijd voor de jeugd. De deelnemers fietsen eerst gezamenlijk een aantal rondjes. Vervolgens wordt per rondje de laatste renner uit koers genomen. En nog één keer naar de kermis? Vandaag is de laatste kans.

De organisatie van een groot feest als de Pompdagen kost geld. Alle commissies zijn alert op mogelijkheden om te bezuinigen, uiteraard zonder het programma geweld aan te doen. Maar ook als bezoeker van de Pompdagen kun je de feestvreugde verder verhogen en zorgen voor een extra geldstroom. Dat kan door Pompmoat te worden. Er zijn drie opties: Pompmoat (10 euro), Goeie Moat (20 euro) en Béste Moat (50 euro). In elke variant is in ieder geval een polsbandje, enkele consumptiemuntjes, één of meerdere kortingskaarten, een lot voor de zondagloterij en een verrassing inbegrepen. Pompmoat worden? De inschrijfformulieren liggen bij de Smulbaai.

Foto's 4
Gevarieerd programma tijdens Pompdagen 2014 - Foto: PR
Foto: PR
Gevarieerd programma tijdens Pompdagen 2014 - Foto: PR
Foto: PR
Gevarieerd programma tijdens Pompdagen 2014 - Foto: PR
Foto: PR
Artikel delen:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *