Gratis DVD voor oud-medewerkers Franciscushof Raalte

RAALTE – Oud-medewerkers van de Franciscushof in Raalte kunnen een gratis DVD over hun vroegere werkgever aanvragen bij Wim Albers in Raalte, voorzitter van de personeelsvereniging van de Zwolse Poort. Op de DVD is een rondleiding over het terrein te zien, aangevuld met authentieke beelden over de Franciscusdagen, uitstapjes van medewerkers en andere bijzonderheden uit de gloriedagen van het psychiatrische centrum.

De DVD was een presentje voor alle huidige medewerkers, maar er is nog een aantal exemplaren over. Albers wil die graag gratis verspreiden onder oud-medewerkers en eventueel onder andere belangstellenden. Zij kunnen bellen met Albers (0572-398542) of een berichtje sturen (bij voorkeur) per email: w.albers@dimence.nl

Albers zelf werkte 25 jaar bij de Franciscushof waar hij begon als leerling-arbeidstherapeut. Daarna was hij onder meer woonafdelingstherapeut om de patiënten die jarenlang opgenomen waren te helpen bij het terugkrijgen van de dagelijkse routine. “Door de jaren heen ben ik dit werk blijven doen. De inhoud veranderde wel en mijn functie veranderde naar persoonlijk begeleider.”

“Daarnaast kreeg ik andere taken te doen. Werkte enkele jaren 20 uur per week als sociotherapeut met coördinerende taken op de deeltijdbehandeling in Raalte. Met daarnaast de zorg voor bewoners van de sociowoningen. Dat laatste doe ik nog steeds naar volle tevredenheid.”

Volgens de Raaltenaar is de gemaakte DVD een feest der herkenning. “De kijker wordt rondgeleid over het terrein en er worden al wandelend anekdotes verteld over hoe het was. Veel oude, bewaard gebleven opnames van toen staan er op. Daarbij een selectie van foto’s uit de oude doos. Voor mensen die er gewerkt hebben is het een waardevol document waarop ze oude bekenden weer zien. En misschien zichzelf.”

Artikel delen:
Reacties 2
  1. Leuk initiatief. Ik ga de DVD gelijk bestellen. Ben benieuwd wie ik na ruim 35 jaar nog herken. Als meisje van 18 jaar begon ik in 1974 als leerling Verpleegkundige op de Franciscushof en verliet medio 1978 Raalte voor het volgen van de opleiding tot A verpleegkundige in Utrecht. Nog steeds werk ik in de Gezondheidszorgsector en ben na vele omwegen weer terug waar ik ooit begonnen ben: de Geestelijke Gezondheidszorg. Weliswaar op de afdeling preventie, maar heb in gesprek met de hulpverlening nog steeds profijt van de stevige basis die ik in die tijd heb verworven op de Franciscushof.

    Groeten Willemien Meiberg :mrgreen:

  2. Hey Willemien,

    Ik had het over vroeger en ik ging googelen: en daar was ze.

    Ik moest wel goed kijken of jij het was (foto op Curacao).

    Weet je nog wel de goede tijd op de Jeanne D’Arc.

    Mail je me?

    groet
    Marjet

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *