RAALTE – Ruim 100 ondernemers uit de gemeente Raalte kwamen donderdag 4 juni naar het economisch café bij Zaal Zwakenberg. De gemeente Raalte had in samenwerking met de Kring Raalter Werkgevers alle bedrijven en ondernemers uit de gemeente uitgenodigd om met elkaar vast te stellen hoe het bedrijfsleven in de gemeente er vanwege de kredietcrisis voor staat.
Daarnaast is er uitvoerig gesproken en gediscussieerd over mogelijke (gezamenlijke) acties om de schade voor Raalte beperkt te houden en rol die de lokale overheid hierbij kan spelen. Wethouder Yayeri Blijdenstein is tevreden over dit eerste economisch café. ‘Het is erg belangrijk om met alle betrokkenen te kijken hoe we deze kredietcrisis het hoofd kunnen bieden. Bijeenkomsten zoals deze zijn dan erg waardevol om een goed beeld te krijgen van wat er allemaal leeft bij de betrokken ondernemers’.
Sprekers uit de praktijk
Voor het economisch cafe waren twee sprekers uit de praktijk uitgenodigd om een toelichting te geven op de landelijke en regionale trends die door de kredietcrisis ontstaan. Zo gaf Michel Kolman, manager zakelijke relaties van de Rabobank Salland, een presentatie over de landelijke ontwikkelingen als gevolg van de kredietcris. Na deze inleiding schetste Marcel van ’t Hul, regiomanager VNO/NCW, de huidige stand van zaken op de economische situatie binnen de gemeente Raalte. De avond werd geleid door Rob van Beek.
Goede discussies
Na de plenaire inleidingen en discussies hebben de aanwezige ondernemers ook in groepsverband met elkaar gediscussieerd. Hierbij werden zij ingedeeld in de sectoren Industrie & transport, Bouwnijverheid, Zakelijke diensten en banken, Horeca & detailhandel en Zorg & onderwijs. In iedere groep werd gesproken over de bedreigingen en de kansen die de kredietcrisis met zich mee brengt. Tevens werden wederzijdse verwachtingen uitgesproken.
Actief vervolg
De aanwezige ondernemers gaven aan het einde van de avond aan graag een actief vervolg op dit eerste economische café te willen. ‘Aan die wens komen we uiteraard graag tegemoet, want we hebben vanavond gemerkt dat dit soort bijeenkomsten erg zinvol zijn. Het krijgt dus zeker een vervolg’, aldus een tevreden wethouder Blijdenstein.
