Grote O van Overijssel gaat op reis door de regio - Foto: PR
Foto: PR

Grote O van Overijssel gaat op reis door de regio

SALLAND – Op de grootst mogelijke cirkel die je binnen de grenzen van de provincie kunt maken gaan de komende maanden heel opvallende dingen gebeuren. In juni wordt over die O een vier meter hoge bol geduwd, de hele zomer is de O een fietsroute en op 5 september staat de O in het teken van een 130 kilometer lang dorpsfeest.

SLeM, stichting voor landschapstheater en meer, tekent in opdracht van de provincie voor de organisatie.

Bol
Op zondagmiddag 20 juni start de O van Overijssel met een 130 kilometer lange wandeltocht op de O. In Marle, aan de overzijde van de IJssel bij Wijhe, wordt de eerste duw tegen een vier meter hoge bol gegeven. Die rode bol moet de hele cirkel rond, doet allerlei indrukken op en neemt onderweg verhalen mee. Bruno Doedens van SLeM loopt met de bol mee, iedere dag neemt hij gasten mee als verhaaldragers op weg naar een ander stukje Overijssel.

Een cameraploeg legt de wandeling vast en slaat de impressies op voor een documentaire. De wandeling begint direct al spectaculair, want hoe kom je met die bol de IJssel over? Op die 130 kilometer zijn er vast meer problemen. Die zijn er om opgelost te worden, liefst samen met de plaatselijke bevolking. Want die doen dat hun hele leven al: elkaar voort helpen als dat nodig is. De bol wordt over bestaande wegen gerold. Maar als een landeigenaar er toestemming voor geeft, kan hij ook over het erf of door de weilanden. Dat wil de bol natuurlijk graag.

Fietsen
‘Verbinding’, dat is een sleutelwoord in de O van Overijssel. Niet alleen tijdens de wandeltocht, ook bij de andere activiteiten. Tijdens de wandeltocht worden markeringen aangebracht voor een fietstocht. Tevens wordt een mooie fietskaart gemaakt en is de route via GPS te volgen.

Gedurende de zomer kun je dan de O fietsen, een kleine 200 km. Overijsselaars gaan dat natuurlijk doen. Maar vermoedelijk zullen ‘ze’ vanuit heel Nederland een kijkje op de O komen nemen, zodat Overijssel zich optimaal in de kaart laat kijken. En natuurlijk zullen er vanzelfsprekend allerlei activiteiten langs de O worden georganiseerd.

Artikel delen:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *