WIJHE/MARLE – De O van Overijssel is rond. De wandeltocht met de grote rode bol door Overijssel is klaar. Ruim 130 kilometer gewandeld over de grootst mogelijke cirkel die te trekken is binnen de grenzen van Overijssel. Zaterdag sloot de bol zijn cirkel af door vanaf de Loswal in Wijhe de IJssel af te drijven richting Marle.
Met een boot werd hij begeleid door zo’n twintig mensen. De wandeling is overigens niet het eind van de bol, feitelijk is het nog maar een begin van een zomer lang andere activiteiten op de cirkel.
Tevreden keek Bruno Doedens –bedenker van de O van Overijssel– daarom niet alleen terug, maar hij blikte ook hoopvol vooruit. “We hebben een dubbel doel willen bereiken met onze wandeling. Aan de ene kant wilden we de ware aard van de verschillende windstreken van Overijssel tegenkomen. Tegenkomen en vastleggen. Prachtig als je dan merkt dat zes kilometer verder weer andere dingen belangrijk zijn. Het is net of ieder stukje provincie zijn eigen geheimen heeft en die behoedzaam koestert. Dat streekeigene moet je koesteren, dat geeft een gemeenschap zijn kracht”.
Maar ‘wandelen met de O’ is eigenlijk nog maar een opmaat naar volgende stappen. Over veertien dagen wordt de O een fietsroute. Zo’n 175 kilometer lang fietsen over wegen die zo dicht mogelijk tegen de O aan liggen. Een prachtige fietstocht, met een heldere kaart waarop je ook uitstapjes, overnachtingsmogelijkheden en opstapplekken aantreft. “We verbreden daarmee het doel. Niet alleen Overijsselaars zullen op die fietstocht afkomen. Via bijvoorbeeld de VVV’s zal de tocht landelijke bekendheid krijgen.”
Maar ook dan is de O nog niet rond. “De wandeltocht hebben we ook gebruikt om onderweg ‘windridders’ tegen te komen die mee willen helpen aan het grootste dorpsfeest ooit. Want op 5 september willen we op de O één groot dorpsfeest houden. Dat moet georganiseerd worden. We hebben overal ‘windridders’ nodig die allemaal een stukje van de organisatie op zich willen nemen.”
Wie mee wil helpen kan zich aanmelden via www.ovanoverijssel.nl. Wie een goed idee heeft voor een activiteit op de O kan zich daar ook melden.



















