RAALTE – Alle bewoners van Blekkerhoek ontvangen deze week een coupon voor een gratis autowasbeurt. Zij krijgen dit presentje van SallandWonen, de gemeente Raalte en Texaco Raalte als extra stimulans voor een milieuvriendelijk gebruik van de bodem en grondwater in Blekkerhoek.
Het grootste deel van de wijk Blekkerhoek in Raalte is inmiddels gerenoveerd en de regenwaterafvoer is van de riolering afgekoppeld. Om de bodem schoon te houden, mogen geen zeep en chemische middelen meer op straat gebruikt worden.
Autowasstraat
Als gebaar naar de bewoners stelt Texaco Raalte in samenwerking met SallandWonen en de gemeente Raalte een autowasbeurt beschikbaar in de wasstraat bij Texaco Raalte Noord. De bon is geldig tot 1 april 2011.
Geen afvoer meer naar riolering
De reconstructie van het openbaar gebied in de Blekkerhoek zit er grotendeels op. De Monumentstraat, Ceintuurbaan en de Rozenstraat komen nog aan bod. In de overige straten is een nieuw en duurzaam systeem aangelegd, waarbij de afvoer van regen- en afvalwater gescheiden is. Het schone regenwater van de daken en de bestrating komt niet meer in de riolering, maar verdwijnt in het grondwater of in de sloot. De straatkolken zijn nu aangesloten op de nieuwe infiltratiebuizen.
Voordelen
Bij flinke regenbuien kan het zijn, dat de rioolbuizen het water niet aankunnen. Het regenwater vermengt zich met vuil afvalwater in de riolering en stort, zonder dat het gezuiverd is, over op oppervlaktewater. Dat betekent vervuiling van sloten en plassen. Afkoppeling van regenwater van de riolering voorkomt deze situaties. De infiltratiebuizen voor regenwater zijn voorzien van gaatjes die ervoor zorgen dat in droge perioden het water in de bodem wordt opgenomen en in natte perioden ook grondwater wordt afgevoerd. In tijden van hoge grondwaterstanden worden natte kruipruimtes daarmee zoveel mogelijk voorkomen.
